Klik hier om naar de startpagina van WielrennenMaastricht.nl te gaan
Home | Fietsroutes | Mergellandroute

mergellandroute

Fietsroute Mergellandroute (ANWB): de mooiste en zwaarste bewegwijzerde route van Nederland. De Mergelland route voert de fietser door heel Zuid-Limburg en gaat daarbij over maar liefst 15 klimmen. De Mergellandroute kent een auto- en een fietsversie: beide volgens de borden ca 110 km, maar de fietsversie is in werkelijkheid ruim 125 km. Wie de route rijdt vanuit het station in Maastricht, krijgt nog 8 km extra voor de wielen. De Mergellandroute wordt opgepikt net voor Bemelen, en op dat punt ook weer verlaten.

mergellandroute kaart


Klik hier voor een grotere versie van de kaart!

Hellingen Mergelland route:
KlimL (m)H (m)gem %max %
Bemelerberg / Krekelberg12004946
Keunestraat / 't Rooth
Heiweg / Mescherberg1300493,88
Bukel1100413,78
Duivenstraat1400483,47
Grensheuvel/Dorpstraat50030611
Wolfsberg500295,812
Loorberg1600825,18
Camerig Zuid / Vijlenerbos36001457,09
Wittemerweg Zuid / Wittemerberg1200453,78
Eyserbosweg1100877,9 16
Fromberg Oost1200574,89
Keutenberg1700965,6 17
Walem2000653,3 10
Hellebeuk400328,012
Bosstraat1000616,19
Kuilenbergweg2500702,810
Afstand: 137 km Bordjes Mergellandroute routebordje
Karakter: Heuvelachtig
Bewegwijzerd: Ja, zie afbeelding hiernaast: het bruine bord voor de hoofdroute en als de route voor fietsers afwijkt het groene bord
Let op: bij de laatste controle ontbraken 4 bordjes, gebruik daarom altijd een routebeschrijving en/of gps-track!
Laatste controle: maart 2014
Print hier: Mergellandroute
GPS: GPX | Google Earth | Google Maps

routebeschrijving mergellandroute

0,0 Maastricht Rug naar station LA, KR LA, OVW & LAH, 1e RA. VKL RD, rot. RD, rot. RA, VKL RD
4,2 Bemelen Vanaf nu: officile Mergellandroute
DWV: Bemelerberg. 1e RA RI 't Rooth, RAH. Afd (scherpe bocht onderaan!) & korte klim: Keunestraat
8,9 Cadier & Keer Einde LA, in rechterbocht LAH
11,3 Honthem DWV, KR RA
13,5 Eckelrade Y-spl RAH, VRW RA RI Maastricht
16,7 Gronsveld Direct LA & direct LA
18,1 Rijckholt 2e RA, einde LA: dorp uit. Onder A2 door, VRW RA & LA
19,6 Oost-Maarland DWV, OVW, na kerk LA RI Maastricht/Eijsden, einde RA RI Maastricht. VRW oversteken, bij jachthaven LA
22,7 Eijsden Kasseien, einde LA, 1e RA. Na kasteel LA, einde LA, KR RD, op vijfsprong RD/RAH RI OVW, OVW over. VRW RA RI Withuis/Mesch
26,9 Withuis 1e LA
27,7 Mesch 1e LA: Mescherberg, boven Y-spl LA
31,0 Moerslag Afd, einde RA: Bukel
32,4 St Geertruid Einde RA, DWV: Duivenstraat
34,7 Mheer DWV: Grensheuvel
37,0 Noorbeek DWV: Wolfsberg. Rijksweg over
41,4 Slenaken DWV: Loorberg
43,7 Heijenrath DWV
44,9 Eperheide DWV
46,4 Epen Onderaan (einde) RA, LAH: Camerig/Vijlenerbos/Zevenwegen, DWV. Na afd LA RI Vijlen/Mechelen
56,1 Holset DWV
58,3 Vijlen Einde dorp LA RI Mechelen
60,1 Hilleshagen DWV
61,4 Mechelen Einde RA
63,5 Partij DWV, VKL Rijksweg oversteken
64,4 Wittem 1e RA RI Eys: Wittemerberg
66,5 Eys 2e LA: Eyserbosweg, boven KR RA
68,4 Eyserheide Einde LA, na dorp LA (bij bordjes doorgaand verkeer), 1e RA, afd (slechte weg!), einde LA, 2e RA (hier ontbrak in maart 2014 het bord Mergellandroute!): Fromberg. 1x RAH (volg autoroute!), 1e LA, einde LA (verlaat autoroute)
74,9 Schoonbron VRW RA
75,6 Schin op Geul 1e LA: Keutenberg
76,7 Keutenberg DWV, einde RA
79,9 Ingber KR RA
81,0 Scheulder DWV
82,7 IJzeren DWV
83,3 Sibbe Na kerk 2e RA RI Valkenburg/Vilt, einde RA, 1e LA (Bergstraat): (gevaarlijke!) afd Sibbergrubbe
85,6 Valkenburg Einde RA
87,0 Oud-Valkenburg DWV
87,7 Schin op Geul DWV, oversteekplaats LA (Breeweg). Bij kerk LAH en na 250m RA: Walemmerberg
89,7 Walem DWV, KR RD
91,5 Klimmen DWV, einde LA, rot. RD, net vr Valkenburg RA: Hellebeuk. Einde LA
95,1 Hulsberg DWV, einde LA (splitsing fiets- en autoroute) & direct RA (Mesweg)
96,8 Arensgenhout KR RD
98,5 Valkenburg Einde (vr spoor) RA, spoor volgen & ter hoogte van 2e OVW RA: Bosstraat, KR RD
102,2 Arensgenhout 1x LAH, VRW LA, rot. LA
104,4 Schimmert Rot. RD, na dorp 1e LA (Trichterweg, splitsing fiets- en autoroute, hier ontbrak in maart 2014 het bordje Mergellandroute!)
107,0 Ulestraten Einde (na kerk) LA, vr uitrijden dorp RA (Vliek), DWV langs vliegveld. Na 2e rechterbocht 1e LA (hier ontbrak in maart 2014 het bordje Mergellandroute!), A2 in 2x over
111,7 Bunde Einde RA
113,1 Moorveld DWV
114,1 Geulle Einde RA & direct LA (hier ontbrak in maart 2014 het bordje Mergellandroute!), Slingerberg af, weer Geulle. Bij plein RA, RI Geulle a/d Maas & vr brug LA RI Bunde. Einde RA
120,0 Bunde DWV, na dorp 1e LA (Weerterstraat), VRW over
122,3 Weert DWV, OVW, einde LA
124,0 Rothem Rot. RA, FP links, over A79, VKL RD & LA, DWV, na speelveld LA: Kuilenbergweg
128,8 (Berg) Einde LA (hier was in maart 2014 het bordje weggedraaid!), 2e RA, VRW RA, rot. RA. Na afd. LA. Verlaat officile Mergellandroute. Einde RA
134,0 (Maastricht) DWV, VKL RD, rot. LA. Rot. RD, 2x VKL RD, einde LA, OVW & RA, na 300m station: 136,9 km
Bron: ANWB

indicatie hoogteprofiel mergellandroute

Fietsroute Mergellandroute hoogteprofiel
Tips, vragen of opmerkingen? Mail de webmaster! | Sitemap | Klik hier om de RSS-feed van WielrennenMaastricht.nl te openen (RSS-info) | Adverteren
| Disclaimer | 2005-2014 Wielrennen Maastricht | Ontwerp: Didavizion Webdesign |